Zakończenie Grabowskiej Ligi Halowej

• autor: siw3k92, 2016-02-15 20:36

14 lutego 2016r. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Grabowie nad Prosną zakończyły się rozgrywki Grabowskiej Ligi Halowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną. Organizatorem ligi były stowarzyszenia: LZS w Bukownicy oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Ostrzeszowie. W trwających od 5 grudnia 2015r. rozgrywkach udział wzięło 10 zespołów, w których wystąpiło 150 zawodników, reprezentujących trzy powiaty: ostrzeszowski, sieradzki i kaliski. W IX kolejkach ligi rozegrano 45 meczy, w których strzelono 573 bramki, średnio 13 bramek na mecz. Sędziowie pokazali 61 żółtych kartek ( średnio 1,35 na mecz) oraz 2 czerwone kartki. Rozgrywki ligi do ostatniej kolejki trzymały w napięciu, w której padły rozstrzygnięcia decydujące o ostatecznej kolejności w lidze.
Zakończenie rozgrywek ligi uświetnili swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosna pan Zenon Cegła oraz gospodarz hali pan Maksymilian Janiak. Burmistrz podziękował uczestniczącym w rozgrywkach ligi zawodnikom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy. Korzystając z okazji zaprosił wszystkich uczestników ligi halowej do udziału w imprezach sportowych jakie będą odbywały się w Grabowie nad Prosną z okazji obchodów jubileuszu 600 lecia miasta. Następnie wręczył puchary i dyplomy wszystkim uczestniczącym zespołom oraz nagrody dla najlepszego strzelca i bramkarza. Po czym zakończono imprezę.
Organizatorzy ligi składają serdeczne podziękowania: Burmistrzowi Miasta i Gminy Grabów nad Prosną panu Zenonowi Cegle, Administratorowi Hali Widowiskowo - Sportowej panu Maksymilianowi Janiakowi wraz z współpracownikami, Ratownikowi Medycznemu panu Tadeuszowi Szłapikowi, Sędziom Kolegium Sędziowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Kaliszu panom: Tomaszowi Krzywańskiemu, Arturowi Lubryce i Radosławowi Śniadeckiemu , Redakcji Naszych Stron Ostrzeszowskich oraz firmie
Vitosa.Net pana Adama Kani z Grabowa nad Prosną.
Klasyfikacja końcowa:
1. System Dach Błaszki